apcb6_gorsel

Windows Vista’ya uzak masaüstü bağlantısı yapmak istiyorsunuz fakat bir türlü bunu gerçekleştiremiyorsanız işte size derman bir az pişmiş çok bilmiş yazısı. frans goes blog‘un bu dertten muzdarip biz windows kullanıcıları için hazırladığı şu paketi öncelikli olarak indiriyoruz. Frans’ın blog’undaki yazısında belirttiği gibi bu paket aslında ona ait değil. O da benim gibi bir aracı. Paketin orjinal yaratıcısı meçhul ya da ben ve frans bulamadık. Kendisi Vista’nın Home premium sürümünde denemiş ve herhangi bir sorunla karşılaşmamış. Ben de ultimate edition ile denedim ve hiçbir problemle karşılaşmadım. Takır takır çalıştı ;) O nedenle tavsiye eder ama tüm sorumluluğu kendi hür iradenize bırakırım :) Ayrıca kendim deneyimlerim sonucunda Mac-OS üzerinden de Vista’ya sorunsuz bağlantı kurabildim. Çok da güzel ve hızlı oldu.

Paket hakkında ek bilgi : 64 bit tabanlı windows vista’lar ile uyumlu değildir.

Nasıl kullanmalıyım?

  1. 1. Öncelikle paketi indirin.
  2. 2. Paketi zip formatından çıkartın. Özgürlüğüne kavuşturun.
  3. 3. Kullandığınız vista sürümüne uygun olan batch dosyasına sağ tıklayıp (run as administrator) yönetici olarak çalıştır 4. seçeneğini seçin.
  4. 4. Son olarak 3389 nolu portu hem kullandığınız Firewall üzerinden hem de ADSL modeminiz üzerinden izin verin.
  5. 6. Uzaktan erişim bağlantısınız hazır! Sıcak serviz yapın. Afiyet olsun.

Yetmedi daha fazlasını istiyorum diyenler için;

Bu yaptığınız işlemler sonucunda sadece kendi ağınızdaki bilgisayarlar üzerinde uzaktan masaüstü erişim yapabilirsiniz. Eğer internet üzerinden başka bir bilgisayar ile uzaktan erişim yapacaksanız ADSL modemde 3389 nolu portu hangi bilgisayarda açtığıysanız onun ip’sini yazmanız gerekecek. Daha sonra bu ADSL modem’e internet servis sağlayıcı (ttnet, smile adsl gibi) tarafından verilen ip adresini öğrenmelisiniz. (Bu ip adresini modem’in konsolunda durum sayfasında görebilir yada www.whatismyip.com adresinden görebilirsiniz. ).

Şu an için yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya özgürce yorum yazabilirsin!
Haydi birşeyler yazmaya başla...


View Sidebar