“Çoklu” kelimesi bizim literatürümüzde özellikle MSN için var. Birden fazla msn hesabı ile arkadaşını abondone edebilmek birçok insanın vazgeçilmez tutkusuydu bir zamanlar. (Hala da oldukça yaygın.) Tabii bu tutluyu sadece MSN ile sınırlamak yeterli ve anlamlı değil. Ayrıca artık modern çağlarda birden fazla hesap önemli bir gereksinim halini aldı. Kimi özel ve kişisel paylaşımlar için daha gizli bir hesaba ihtiyaç duyulabiliyor. Ya da tek bir konu altında yapacağınız paylaşımlarda alternatif bir hesap kategorizasyon açısından daha anlamlı olabiliyor. Ben de bu yoldan hareket ile sizler için ufak bir derleme yaptım.

Çoklu Twitter için : splitweet.com

Tek bir hesap üzerinden birden fazla twitter hesabınızı yönetebileceğiniz başarılı bir site. Ayrıca, takip ettiklerinizi ve markanızı da izleyebilir, yönetebilirsiniz. Arayüzü twitter’a göre her ne kadar zayıf kalsada sağladığı işlevsellik ile kullanmaya değer bir uygulama.

Çoklu Facebook için : facedekk.com

İnternet tabanlı çoklu facebook hesap yönetimi konusunda bahsedebileceğim kadar başarılı ve kayda değer herhangi bir uygulamaya rast gelmedim. Ama mecra iphone olduğu zaman daha çok alternatif ile karşılaşmak mümkün. Bunlardan biri olan facedekk, ücretli bir app olsa bile sahip olduğu özellikler ile çoklu facebook hesap yönetimini başarılı bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

Çoklu WordPress için : managewp.com

Birden fazla wordpress’i tek bir panel üzerinden kontrol etmek yabancı bir kavram değil. Hatta büyük bir ihtiyaç. Bu ihtiyaçtan dolayı 3.0 sürümüne de çoklu blog yönetimi konusunda birçok parametre eklendi. Bu nedenle bu sürümden itibaren artık kullanıcılar birden fazla blog yönetmek için ekstra çaba sarfetmeleri çok gerekmiyor. Ama yine de teknik işlemlerle uğraşmamak adına kolay ve basit bir şekilde çoklu blog yönetimi için güzel bir alternatif; managewp. Kurulumu çok basit (sadece blog’unuza bir plug-in eklemeniz yeterli.) kullanımı da wordpress ile eş değer niteliklerde. O nedenle hızlı ve kolay bir şekilde adapte olabileceğiz bir sistem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 .

Bu yazıya özgürce yorum yazabilirsin!
Haydi birşeyler yazmaya başla...


View Sidebar